وبلاگ انتقادی پیشنهادی مردم برخوار

۵ مطلب در مرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

دکوراسیون شهر دولت آباد


هریک از ما مردم دولت آباد وشهرستان برخوار شاید روزانه وشاید هر چند روز یکبار به شهر همسایه خود یعنی اصفهان سفر میکنیم .فاصله ای کمتر از 5کیلومتر وزمانی حدود یک ربع ساعت . بعد از آنکه از اصفهان برمیگردید واز فلکه تاکسیرانی رد میشوید همه متوجه  تفاوت زیاد بین مدیریت شهری اصفهان وبرخوار خواهید شد. در این مطلب حرف من فقط دکوراسیون یا مبلمان شهر است . چیزی که همه مردم این تفاوت را تشخیص میدهند . براستی عیب از کجاست ؟ این از منطقه صنعتی .. این از وضعیت شهر و کوچه ها وخیابانهای تنگ وباریکش .. واقعا شهر دولت آباد در کنار زیباترین شهر ایران  مایه خجالت است. در این باره حرف زیاد است ومردم خودشان میدانند ولی عیب اصلی شهر دولت آباد که باعث  این وضع شده نداشتن مدیران باتجربه و البته شجاع است . شجاعت چیزی است که مسئولان شهری ما ندارند .  هروقت در مورد مبلمان شهر بپرسیم جواب میدهند این عیب نتیجه برنامه ریزی غلط در دورانهای قبل بوده . مثلا تا بگوییم چرا این خیابان طالقانی تنگ است وبرای مرکز شهرستان مایه آبروریزی است  زود داستان اویسی اولین شهردار را میگویند . خوب بعد 50 سال هنوز یک شهردار دل وجرآت دار پیدا نشده که یک فکر اساسی بکنه که این خیابون رادر شآن شهربکنه . مگر در اصفهان این جور مشکلات نیست ؟میبینیم که با تصمیمات قاطع در مدت زمان کوتاه چه اقداماتی انجام میدهند . میخواهم مطلب طولانی نشه .برای همن به این چند خط بسنده میکنم . انشاءالله شورای جدید وشهردار آینده شجاعت خودشون رادر ایجاد تغییرات کالبدی و عمده نشان بدهند

۲۹ مرداد ۹۲ ، ۱۳:۳۳ ۵ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد داوری دولت آبادی

شهردار دولت آباد

کم کم داریم به وقت شروع کار شورای جدید نزدیک میشیم .بعد از اینکه بحث داغ انتخابات تموم شد وهمه میخواستند بفهمند کی شورا میشه الان خیلی از کله گنده ها ودلسوزان وپایکارها وکارچاق کن ها ودزدا و... منتظرند ببینند کی شهردار میشه ؟ لکن بعضی هاشون منتظر نشدند ودارند با شورای جدید شهر ملاقات هاومراوداتی انجام میدهند . البته خیلی از اینها نیت خیر ندارند وقصدشان سوار شدن بر دوش شهردار بعدی است.. من به مردم عزیز میگم که بالاخره انتخاباتی شد و کسانی به حق یا به ناحق شورا شدند . دیگه بیایید وبه اونها احترام بگذاریم ودر کار انتخاب شهردار بشون اعتماد بکنیم . البته مشورت خوبه با جند نفر از بزرگان وصاحب نظران شهربشه  ولی شورای محترم بدانند شما باید امانتدار رای مردم باشید ونگذارید لاوی های شهر در انتخاب شهر دار موثر باشند.اینها فقط فکر منافع خودشو ن هستند . دوباره میگم مشورت خوبه ولی تذکر بدم بزرگان شهرفقط شیخ احمد .حاج علی الباقریا و ممد بلا وحج رزاق وحاج آقا حسینی واسدی و.... نیستندا ... این چند روز شنیده شده افراد زیادی برای گزینه شهرداری مطرح شدند .خندان . حاج محمد زارعان. شهردار خوراسگان و.... . بهر حال هر کسی راکه شورا اورا به این سمت منتسب کرد ما به او وتصمیم شورا احترام میگذاریم ....

با لاخره شهردار دولت آباد جناب آقای خندان نشد


 

۲۵ مرداد ۹۲ ، ۰۳:۱۷ ۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد داوری دولت آبادی

نقشه های برخوار


نقشه شاپور آباد

 

http://uploadtak.com/images/r3172_PDF_NAMEModel.pdf

 

این پست به مرور تکمیل میشود

۲۰ مرداد ۹۲ ، ۱۷:۰۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد داوری دولت آبادی

مواظب فرزندان پسر خود باشید


در این پست مطلبی را مینویسم که اغلب مردم این مطلب را میدانند. مطلب من در مورد فرزندان نوجوان پسر وسوء استفاده جنسی از آنان است . متاسفانه یکی از معضلات شهرستان ما همین است . عدم امنیت اخلاقی برای نوجوانان پسر بسیار تکان دهنده است . به محض ورود نوجوان پسر به جامعه بیرون از خانواده ، نقشه های شیطانی توسط برخی از جوانان ونوجوانان که خود روزی در این دام افتادند ،برای وی کشیده میشود .عواملی این خطررا تشدید میکند . مثلاً با توجه به داشتن گوشی همراه ، بسیاری ازاین سوء استفاده ها فیلمبرداری شده وزمینه را برای سوء استفاده های دیگر ایجاد کرده است . به نحوی که شنیده شده فردی بالاجبار توسط افرادی مورد سوء استفاده قرار گرفته وچون فیلمبرداری از وی شده ، توسط این افراد و افراد زیادی که به این فیلم دسترسی پیدا کرده اند مورد تجاوز قرار گرفته  است . باعرض شرمندگی فراوان از شما خوانندگان این پست ، بالاخره باید گفته بشه .در این گناه اگر فرد چندین مرتبه مورد تجاوز قرار گرفت در دفعات بعد خود دنبال این کار میرود و خواهان آن است که باوی این عمل انجام شود .و این در روابط اجتماعی و تشکیل خانواده وی در آینده بسیار مضر است.عامل دیگر که زمینه را برای این گناه مساعد کرده ،خانواده است . متاسفانه برخی پدران ومادران مواظب فرزندشان نیستند . جامعه را نمشناسند . متوجه سن بلوغ ومیل جنسی فرزند خود نمیشوند . طوری رفتار کرده اند که فرزندشان رازش را به همه میگوید الا آنها . خوب وقتی این طور شود براحتی مورد تجاوز قرار میگیرد . فرد خاطی میداند که مفعولش جرآت گفتن به کسی را ندارد . عامل دیگر بحث ارشادی وقضایی این مطلب است . براستی خیلی خانواده ها میخواهند در این موارد شکایت کنند ولی از ترس آبرو باید چکار کنند . با شکایت در دادگاه عملا ً آبروی خود را ریخته است و این خود یک مشکل اساسی است .

با این وجود چند راه حل از نظر اینجانب پیشنهاد میشود:

1- دوستی ونزدیکی پیش از پیش با فرزندان ومحبت به آنان

2- شناخت فرزند و هوشیاری نسبت به اعمال وکنترل دوستان

3- وجود نهاد های غیر قضایی برای کنترل وارشاد افراد خاطی . مثلا دفاتر امربه معروف ونهی از منکر که برخی مسائل را به صورت کاملا سری پیگیری وبدون بررسی قضایی مسائل را حل نماید که طبق تجربیات این کار بسیار موثر تر از دادگاه بوده است .

4- کنترل انتظامی قضایی برای افراد خطرناک وبرخورد قاطع

5-...

 ر این زمینه خواهشمند نظرات خود را ارائه فرمایید.

۱۶ مرداد ۹۲ ، ۱۶:۲۲ ۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد داوری دولت آبادی

امامزاده نرمی افتخار برخوار


شاید ما مردم در شهرستان برخوار از واقعیتی غافل شده باشیم . وآن بارگاه ملکوتی حضرت ابراهیم ابن موسی ابن جعفر وفرزندش (ع)میباشد . واقعا وجود بارگاه این امامزادگاه در این شهرستان باید مورد افتخار همه مردم شهرستان وشهر دولت آباد باشد نه فقط مردم امامزاده نرمی . مردم شهر دولت آباد باید به خود ببالند که این نواده رسول الله در شهر آنها است ودر میتوانند در سایه این بارگاه منور کسب فیض نمایند . مسئولین شهری هم باید اقداماتی کلان برای شناساندن این امامزادگان در سطح کشور بنمایند واین محل را به یک قطب معنوی وگردشگری تبدیل نمایند . شما ببینید مسئولان شهرستان آران وبیدگل که از شهرستانهای کویری وغیر گردشگری وغیر عبوری است چقدر توانسته اند امامزاده خود را به مردم کشور بشناسند . چرا ما دولت آبادیها هنوز تفکرات غلط داریم ودر سایه این تفکرات نمیگذاریم محله نرمی از همه نظر رشد کند وخود را آماده میزبانی از زائران بیشتر نماید . واقعا وضعیت عمرانی این محله وخود بارگاه جالب نیست . نه یک پارکینک درست وحسابی ؛نه خیابان عریض ؛نه وضعیت رفاه زائران به نحو مطلوب است ونه ... . از مردم ومسئولان عزیز درخواست توجه بیشتر در این زمینه را داریم.

۰۶ مرداد ۹۲ ، ۲۱:۵۰ ۱۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد داوری دولت آبادی